Iraklı hasta şiddetli ağrılarından Gaziantep’te olduğu operasyonla kurtuldu

Erdek

New member
Irak’ta yaşayan 70 yaşındaki Mohammed Ameen Smohammed Alkarkare’nin uzun vakittir dizlerinde şiddetli ağrı vardı. Yürümekte zorluk çeken ve tedavi olmak için biroldukça hastaneye gitmesine karşın sıkıntısına derman bulamayan Alkarkare, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Işık, tarafınca muayene edilen Iraklı hastanın, yapılan analizleri ve ultrason tetkiki kararında her iki dizinde ileri derecede kireçlenme olduğu ve bu niçinle hareket kısıtlılığı bulunduğu belirlendi. Bunun üzerine hastanın ameliyat edilmesine karar verildi.

RİSKLİ AMELİYAT MUVAFFAKİYETLE GERÇEKLEŞTİ

Kronik kalp hastalığı ve tansiyon hastalığı da bulunan hastanın riskli olan ameliyatını muvaffakiyetle gerçekleştiren Doç. Dr. Işık hastanın genel durumu ve operasyonla ilgili bilgiler vererek, “Hastanın önemli ağrıları olduğunu ve artık bacakların parantez üzere eğrildiğinin gözlemledik. Yürüme esnasında ayaklara asimetrik bir yüklenme vardı. Hastamıza total diz protezi ameliyatı uyguladık. Hastamızın kronik kalp hastalığı ve tansiyon hastalığı vardı. Var olan riskleri en aza indirmek için anestezi hekimimiz Ali Şeker de ağır efor gösterdi ve sürecimiz daha konforlu geçti. Birkaç günlük hastanede dinlenme sürecinden daha sonra hastamızı memnun bir biçimde Irak’a gönderecek olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. ANKA Hastanesi olarak biroldukca alanda gerçekleştirdiğimiz başarılı ameliyatlarla çeşitli ülkelerden gelen biroldukca hastaya şifa dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. Bu gurur verici” dedi.

ŞİDDETLİ DİZ AĞRILARI ÇEKİYORDUM

Rahatsızlığı ve gördüğü tedavi hakkında bilgi veren Mohammed Ameen Smohammed Alkarkare, “Şiddetli diz ağrıları çekiyordum. Artık durum, benim için dayanılmaz hale gelmişti. Başvurduğum hastanelerde uygulanan tedavi ile ağrılarım dinmeyince araştırma yaptım. ANKA Hastanesi’nde daha evvel ameliyat olan tanıdıklarımdan aldığım olumlu ayrıntıların akabinde ben de, Türkiye’ye gelip ameliyat olmaya karar verdim. Adım atmakta kuvvetlik çekiyordum. Ameliyat daha sonrasında çabucak yürümemi istediklerinde epey şaşırdım ve biraz zorlandım lakin artık daha rahat yürüyorum. Allah herkesten razı olsun. Hastaneyi ve hekimimi herkese tavsiye edeceğim” diye konuştu.

KAYNAK: İHA