İstanbul Sinema Müzesi’nden ‘Gelecek Sinemada’ projesi

Hatiram

New member
İstanbul Sinema Müzesi (İSM), ‘Gelecek Sinemada’ isimli bir eğitim programı başlatıyor. ‘Gelecek Sinemada’ Proje Geliştirme Atölyesi’yle, nitelikli sinemanın gelişmesi için proje ön imal ve tasarım kademelerinin yeterli çalışılması, yol haritasının güzel çizilmesi ve bölümün bir kültür olarak da gelişmesi amaçlanıyor.

Atölye Dizaynının ve Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan’ın üstendiği ‘Gelecek Sinemada ‘Proje Geliştirme Atölyesi’ne 16-26 yaş aralığındaki gençler seçilecek. “Fikirden Sinemaya Giden Yol”, “Logline, sinopsis, treatman, senaryo”, “Bir sinemanın sahne analizi”, “Moodboard”, “İş akışı, planlama ve bütçeleme”, “Meslek birlikleri, marketler, fonlar”, “Sunum evrakının sırrı”, “Proje Sunumu”, “Film ve Teorik Evren”, “Medya Hukuku”, “Kitlesel Fonlama Pazarlama, Dağıtım, Eser Geliştirme” üzere başlıklarda 5 ay sürecek eğitimlerin verileceği proje kapsamında “Ustalarla Buluşma” kısmında de Türkiye sinemasının önde gelen direktör ve oyuncularıyla buluşmalar gerçekleştirilecek.

SON MÜRACAAT TARİHİ 21 AĞUSTOS

“Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’nin yüzde 80’ine iştirak sağlayanlara program sonunda iştirak evrakı verilecek. Atölye sonunda seçilen en başarılı birinci 3 sinema sunum belgesi sahibine staj imkânı sağlanacak. Fiyatsız gerçekleştirilecek olan eğitim programı için müracaatlar 21 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek.

Atölye programına iştirak için müracaatlar buradan yapılabilir. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)