Karamollaoğlu, Saadet Partisi’ndeki tartışmaya noktayı koydu! Erdoğan’ı işaret etti

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Yüksek İstişare Heyeti Lideri ve Ulusal Görüş Vakfı Lideri Oğuzhan Asiltürk, Ulusal Gazete’de yayımlanan yazısında Saadet Partisi’ne seslenmiş “‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize kelam veriyor musunuz’, dedim. Bu talebime cevap olarak, o toplantıya katılanların tamamı ‘evet, sen bizden esasen yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler” diye yazmıştı.

Katıldığı televizyon programında parti içerisindeki tartışmaları kıymetlendiren Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “Şu anda sayın Cumhurbaşkanı olağan olarak kendi menfaati için birtakım teşebbüslerde bulunur. Oğuzhan Beyefendi bu hususta rastgele bir tercihte bulunduğunu bugüne kadar kimseye deklare etmedi” tabirlerini kullandı.

“İLGİYİ ELİNİN ZIDDIYLA İTMİYOR”

Karamollaoğlu, açıklamasında şunları söylemiş oldu: Onlar (Cumhur İttifakı) kendisine ilgi gösteriyor, o da o ilgiyi elinin zıddıyla itmiyor. Parti içi problemleri kamuoyuyla paylaşmam. Oğuzhan Beyefendi kendi fikirlerini aktardı. Oğuzhan Bey’in o yazısında bahsetmiş olduğu görüşmede ben bulunmadım. Bulunmadığım için bir şey diyemem. Toplantının başında vardım, konuşma yaptım çıktım. Genel Yönetim Şurası toplantısıydı.

Biat marufadır, yanlışsız olanadır. Kendisinin zihninden bunlar geçebilir. Biz Oğuzhan Bey’le küs değiliz, kendisiyle konuşuyoruz da. İstişare Konseyi kimi vefatlardan dolayı sayısı azalmıştı. Allah nasip ederse yakında toplantımız olacak. bu biçimde bu problemler konuşulur. Daha da fazla bir şey söylemem.

“PARTİYİ GENEL LİDER YÖNETİR”

Bizim sistemimiz fazlaca rahat muhakkak. Siyasi partilerin başında genel lider vardır. Müşavere heyetlerimiz vardır. Lakin partiyi genel lider yönetir. Şu anda sayın Cumhurbaşkanı olağan olarak kendi menfaati için kimi teşebbüslerde bulunur. Oğuzhan Beyefendi bu hususta rastgele bir tercihte bulunduğunu bugüne kadar kimseye deklare etmedi. Bugün de etmedi.

“ERDOĞAN KKTC’YE DAVET ETTİ; GİDEMEDİM”

Kıbrıs’a davet ettiler gitti. Ben gidemedim, Kıbrıs Cumhurbaşkanı’na bir mektup yazdım. Onun gerisinden sayın Cumhurbaşkanı’ndan bir talep geldi. Gidemedim, onun için orada da bir kasıt aranmamalı diye düşünüyorum.

“CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLMAM”

Ben artık Cumhurbaşkanlığına bu sefer aday olamam. Cumhurbaşkanı her kesite rahatlıkla hitap edecek bir insan olmak mecburiyetinde. Bunu bulmak kolay değil. Parlamentoda istikrar sağlanabilirse cumhurbaşkanının yetkileri sorgulanabilir hale gelebilir.