‘Korku Seansı’nın çekildiği mesken satılığa çıkarıldı: ‘Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en meşhur perili evlerden’

Hatiram

New member
Birinci sineması 2013’te vizyona giren “Korku Seansı” (The Conjuring) serisinin çekildiği mesken, bir daha satışa çıkarıldı. 2019’da 440 bin dolara satın alınan meskenin mevcut fiyatı 1,2 milyon dolar.

Web Tekno’nun NBC’den aktardığına göre, Harrisville, Rhode Island’da bulunan konut, 1736 yılında inşa edildi ve 2019 yılında paranormal olaylara meraklı bir kişi olan Cory Heinzen tarafınca 440 bin doların altında bir fiyata satın alındı. Konut, bu ay 1 milyon 200 bin dolarlık fiyatıyla piyasaya geri döndü. Konutun satılık ilanında, alıcının “fevkalade bir kültürel tarihe sahip olma” fırsatına sahip olacağı belirtiliyor.

‘AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDEKİ EN MEŞHUR PERİLİ MESKENLERDEN BİRİ’

Sotheby’s International Realty ilanında, “1800’lerde meskende yaşayan Bathsheba Sherman’ın musallat olduğu söylentisiyle birlikte 1677 Round Top Road, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en meşhur perili meskenlerden biridir” tabirleri yer alıyor.

1970 yılında bahsi geçen meskende çocukluğunu geçiren Andrea Perron, ailesinin konuttaki paranormal tecrübelerini anlatan ‘House of Darkness, House of Light’ üçlemesini yazdı. Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren tarafınca konutun araştırılmasıyla da “The Conjuring” serisinin temeli atıldı.

Perron son olarak WJAR’a verdiği röportajda, “Param olsaydı, meskeni korumak için kendim alırdım. Bir gün çiftliği geri almak her vakit hayalimdi ancak çiftlikte yaşamak hayalim değil; orada yaşamak istemiyorum.”