Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 kontratlı kütüphaneci alacak

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Resmi Gazete’de yayımlanan ilana bakılırsa, adaylar müracaatlarını elektronik ortamda 28 Mart ile 11 Nisan içinde yapacak.

Adayların lisans seviyesinde eğitim veren; bilgi ve evrak idaresi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının rastgele birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt haricindeki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanının KPSS (B) Kümesi için KPSSP3 puan tipinden minimum 70 ve daha üst puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması sonucunda alınacak kontratlı işçi sayısının üç katı aday kelamlı imtihana girmeye hak kazanacak.

Kelamlı imtihana katılmaya hak kazananların listesi, müracaat müddetinin bitiminden itibaren 15 gün ortasında “www.ktb.gov.tr” internet adresinden duyurulacak. Kelamlı imtihan tarihi, saati ve yeri de sonrasındasında birebir internet adresinden ilan edilecek.

İlana göre müracaat yapılabilecek vilayetler ve kontenjanlar şu biçimde:

Adana (5), Adıyaman (4), Afyonkarahisar (6), Ağrı (5), Aksaray (2), Amasya (2), Ankara (23), Antalya (3), Ardahan (2), Artvin (3), Aydın (6), Balıkesir (6), Bartın (2), Batman (3), Bayburt (1), Bilecik (4), Bingöl (4), Bitlis (2), Bolu (2), Burdur (5), Bursa (5), Çanakkale (3), Çankırı (8), Çorum (6), Denizli (8), Diyarbakır (8), Düzce (4), Edirne (5), Elazığ (5), Erzincan (5), Erzurum(9), Eskişehir (5), Gaziantep (3), Giresun (7), Gümüşhane (3), Hakkari (1), Hatay (6), Iğdır (1), Isparta (6), İstanbul (76), İzmir (7), Kahramanmaraş (5), Karabük (3), Karaman (2), Kars (3), Kastamonu (9), Kayseri (8), Kırıkkale (5), Kırklareli (3), Kırşehir(2), Kilis (1), Kocaeli (4), Konya (10), Kütahya (8), Malatya (8), Manisa (7), Mardin (3), Mersin (3), Muğla (4), Muş (3), Nevşehir (4), Niğde (3), Ordu (9), Osmaniye (2), Rize (6), Sakarya (6), Samsun (6), Siirt (4), Sinop (3), Sivas (10), Şanlıurfa (5), Şırnak (3), Tekirdağ (4), Tokat (5), Trabzon (10), Tunceli (2), Uşak (2), Van (8), Yalova (1), Yozgat (8), Zonguldak (2).