Meral Akşener, YETERLİ Parti’nin son oy oranını deklare etti

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Sabah saatlerinde Bitlis’in Tatvan ilçesinden karayolu ile Ahlat’a gelen DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Selçuklu Meydan Mezarlığı girişinde partililer tarafınca karşılandı. birlikteindekilerle Selçuklu Meydan Mezarlığı’na geçen Akşener, burada dua etti. Ziyaretin akabinde gazetecilere açıklama yapan Akşener, partiyi kurduktan bir hafta daha sonra Bitlis’e geldiğini hatırlatarak, “Parti burada kuruldu. Resmiyeti Ahlat’ta yaptık. niçini şuydu, ben Anadolu’yu gezerken bir soru sormuştum; Ahlat’a, Adilcevaz’a, Tatvan’a ne kadar turist geliyor? Ahlat ve Adilcevaz’a hiç gelmediğini, yani ekonomik olarak bir katkı olmadığını söylemişlerdi. Birincisi buraya dikkat çekmek içindi ve iktisadına katkım olabilir mi? daha sonra bir adım ileriye gittik ve burada bir mesken kiraladım. Konut alma imkânım yoktu kiraladım. daha sonra Ahlat’a geldim. Bayramı burada geçirdim. Yani Türkiye’de duymayan da Ahlat’ı duydu” sözlerini kullandı.

“OY ORANINI YÜZDE 20’YE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

Partisinin oy oranının tüm anketlerde yüzde 16 çıktığını söyleyen Akşener, “Şimdi gelelim niçin bugün buradayım. Aslında şöyleki bir durumumuz daha var. Artık bizim partimiz kuruldu. Jet süratiyle bir seçime girdi. Oradan çıktık. 31 Mart geldi ve sonuç olarak bugün itibariyle partimizin bütün araştırmalardaki ortalaması yüzde 16’dır. Artık bu sayıdaki partiyi yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için bir daha yollara düştük. Basamak etap gidiyoruz” diye konuştu.

Meral Akşener açıklamalarının akabinde vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi. Akşener ve birlikteindekiler ondan sonrasında karayoluyla Van’ın Erciş ilçesine hareket etti.