Murat İde, hakkında yakalama sonucu olduğunu yazdı! Nedim Şener’e sert kelamlar

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi muharriri Murat İde, bugünkü yazısında, hakkında yakalama sonucu olduğunu ve Tatvan’da otelde kaldığı bir gün polislerin geldiğini yazdı. İde, “Peki konunun öne sürülen nedeni ne? Nedim Şener isimli canlının hakkımdaki şikayeti” tabirlerini kullandı.

İde, olayı şu biçimde anlattı:

Salı-Çarşamba Bitlis ve Van’daydık. Bitlis programının akabinde Tatvan’daki otele geçtik. Sıcaktan bir o yana, bir bu yana dönülen bir gecenin sabahında, odanın telefonu çaldı. Saat 08.00’e heyeti telefonumla tıpkı anda, odadaki telefonun sesi. Açtım.

– Murat beyefendi günaydın. Ben Tatvan Emniyeti’nden komiser yardımcısı … ….

– Günaydın.. Buyrun..

– Murat beyefendi, hakkınızda yakalama sonucu var.. Odanıza gelelim, görüşelim..

– bir daha mi? Müsaade ederseniz hazırlanayım..

Mühlet biraz uzamış olacak ki, kapı çalındı..

Çantamı da sırtladım, kapıyı açtım;

– Ben hazırım.. Buyrun..”

Yasa değişikliği sebebiyle gitmesine ggitmesine gerek kalmadığını lakin bir ay ortasında ilgili davada tabir vereceğine dair taahhütname imzaladığını söyleyen İde, şu sözleri kullandı: Pekala konunun öne sürülen nedeni ne? Nedim Şener isimli canlının hakkımdaki şikayeti. Argüman o ki, hakaret etmişim. Vallahi çabucak hemen tez nedir bilmiyorum. Ancak, kendi ömrüne, ve insanları, sahip olduğuna ikna ettiği pahalara ihanet etmiş birine, benim hakaret etmem mümkün değil. Kendisi bunu esasen fazla hakkıyla yapıyor. Kendi ömrüne hakaret ediyor. Benimki, olsa olsa durum tespitidir”

Ankara dönüşü uçakta da isminin anons edildiğini belirten İde, ÂLÂ Parti Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın kendisini “Almadan gitmem” diyerek beklediğini söz ederken; Van’da YETERLİ Parti konvoyunun yaşadığı kazadan dolayı Genel Lider Meral Akşener’in de ağrıları olduğunu yazdı.