Quentin Tarantino: Marvel oyuncuları gerçek sinema yıldızı değil

Hatiram

New member
“Pulp Fiction”, “Kill Bill”, “Bir vakit içinder… Hollywood’da” ve “Rezervuar Köpekleri” üzere sinemaların direktörü Quentin Tarantino, Marvel sinemalarında yer alan oyuncular hakkında konuştu. Hollywood’un Marvel’laşması niçiniyle artık gerçek sinema yıldızlarının bulunmadığını söyleyen direktör, “Bu bireyler sinema yıldızları değiller değil mi? Asıl yıldız olan bu üslup karakterler” tabirlerini kullandı.

‘2 Bears 1 Cave’ isimli bir podcast’e konuk olan Tarantino, Marvel oyuncularının aslında yıldız olmadığını, yıldız olanın karakterler olduğunu belirtti. Tarantino, “Hollywood’un Marvel’laşmasının bir kesimi, bu oyuncuların aşikâr rolleri oynayarak ünlü olması. Bu şahıslar sinema yıldızları değiller değil mi? Yıldız olan Kaptan Amerika ya da Thor. Bunu birinci söyleyen ben değilim. Daha evvel birfazlaca defa söylenmiştir. Ancak durum bu biçimde, asıl yıldız olan bu usul karakterler” dedi.

‘HOŞLANMADIĞIM TEK ŞEY, YALNIZCA BU SİNEMALARIN YAPILMASI’

WebTekno’nun aktardığına göre,
Marvel sinemalarından nefret etmediğini, sırf bugünlerde Hollywood’un sırf bu sinemaları yapmaya istekli olmasından hoşlanmadığını tabir eden direktör, şu biçimde konuştu:

“Küçükken Marvel çizgi romanlarına bayılırdım. Şayet bu sinemalar 20’li yaşlarımdayken çıksaydı hayli memnun olurdum. Ayrıyeten bu biçimde vizyona giren tek sinema de olmazlardı. Öteki sinemaların içinde olurlardı. Bildiğiniz üzere 60 yaşıma geldim. Yani bu sinemalar için pek de heyecanlanmıyorum. Hoşlanmadığım tek şey, yalnızca bu sinemaların yapılması. Hayranlar ve hatta stüdyolar için heyecan uyandıran tek şey bunlar. Bu sinemalar, şu anki çağı temsil eden tek şey. Öteki şeyler için pek fırsat yok. Beni rahatsız eden de bu.”