Soylu söylemiş olduği üzere “Dünyanın en makus adamı mı?”

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 Temmuz’da kendisine mikrofon uzatan muhabirlere “Bütün kötülüklerin sahibi benim. Ben dünyanın en berbat adamıyım” dedi. Soylu, kelamlarının akabinde gülümseyerek alandan uzaklaştı.

Soylu’yu daima gündemde tutan biroldukça sebep vardı. İsmi, FETÖ borsası argümanlarını karışmış, mafya-siyaset-uyuşturucu üçgeninde yer aldığı öne sürülmüştü. Argümanların sahibi ise hakkında organize kabahat örgütü yöneticisi olduğu argümanıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker’di.

Soylu’nun bu süreçte, AKP’den ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kâfi dayanağı alamadığına yönelik tartışmalar ortaya çıktı.

Hakkındaki argümanlar üzerine Habertürk’te canlı yayına katılan Soylu, “Yalnız bırakıldığınızı düşünüyor musunuz?” Sorusuna “Görürsünüz yalnız olup olmadığımı” diyordu bir daha gülerek. O denli de oldu…

BAHÇELİ, SOYLU’YA TAKVİYE VERDİ ERDOĞAN TAKİP ETTİ

Soylu’nun açıklamasının akabinde MHP başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’te yaptığı konuşmada “İçişleri Bakanı yalnız değildir” dedi. Bahçeli’den daha sonra Erdoğan da küme toplantısında Soylu’ya takviye verdi.

Mayıs ayının sonunda Soylu, Bahçeli’nin akabinde Erdoğan’dan da dayanak aldı. Fakat ilerleyen haftalarda Soylu hakkındaki tezlerin yükü da arttı. Kara para aklama soruşturması geçiren Sezgin Baran Korkmaz’la yurt dışına çıkması için görüşme gerçekleştirdiği, EKBA Holding’in sahibi Cihan Ekşioğlu ile Soylu ailesinin şirketinin ilişkisinin olduğu ve sıhhat kesiminde milyonlarca lira kazandığı tabir edildi.

Soylu hakkındaki argümanlar gün geçtikçe ağırlaşırken Bahçeli bir açıklama daha yaptı. 6 Temmuz’da Meclis’te konuşan Bahçeli, Soylu’ya övgüler düzdü, “Kim demiş sayın Soylu kimsesiz diye” dedi.

Bahçeli’nin övgüsünün akabinde, Soylu ile Erdoğan Diyarbakır’da birlikte poz verdi. beraberlik iletisi verildi.

Yani Bahçeli, her takviye verdiğinde Soylu yanında Erdoğan’ı buluyordu.

SOYLU’NUN YANINDA OLAN MHP’Lİ ŞİRKET

Pekala Soylu’yu seven ve takviye veren tek MHP’li Devlet Bahçeli mi? Hayır. Bir MHP’li daha vardı sık sık Soylu’nun yanında olan. O isim Bahçeli’nin başdanışmanlığını yapan Eyyup Yıldız.

Bahçeli’nin başdanışmanı Yıldız’ın, Yıldızlar Tanıtım Tertip isimli bir şirketi de var. Şirket, konser, miting, kongre üzere etkinliklere hizmet sağlıyor. Platform kuruyor, ses sistemini hazırlıyor. MHP’nin de kurultayında ve mitinglerinde de tertip bakılırsavini üstelenen şirketti.

Yıldızlar şirketinin tertibini üstlendiği etkinliklerde, Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Devlet Bahçeli ve AKP’li biroldukca isim yer aldı. Ayrıyeten şirketin referansları içinde Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar da var.

Yıldızlar Tanıtım Organizasyon’un hizmet verdiği işlere bakıldığında ise öne çıkan bir isim vardı. O isim Süleyman Soylu’ydu. Bahçeli’nin başdanışmanın şirketi, İçişleri Bakanlığı’nın biroldukça tertibini üstlendiği görüldü. O denli ki dün düzenlenen Özel Harekat Başkanlığı ile Havacılık Daire Başkanlığının bulunduğu Gölbaşı yerleşkesindeki 15 Temmuz Anma Programı’nı da Yıldızlar şirketi organize etti.

Soylu’nun çıktığı kürüsülerde kendisine daima dayanak veren Bahçeli’nin danışmanının imzası vardı. Tabi bu işlerin de bir bedeli vardı. Yıldızlar bu işleri karşılıksız yapmıyordu. Soylu’nun başında olduğu İçişleri Bakanlığı bir tertip olduğunda çabucak Bahçeli’nin başdanışmanına ulaşıyordu.

Ve Soylu’ya “Ben dünyanın en berbat adamıyım” dedikten daha sonra da birinci “Hayır” deyip takviye çıkan da Bahçeli oluyordu.

Ne diyordu Fransız muharrir Montaigne: “Paranın saklanması kazanılmasından daha zahmetli bir iştir.”