Süleyman Soylu ile Numan Kurtulmuş içinde ‘Sedat Peker’ argümanı

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’in Ünye konusundaki savlarının, Ordu’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş içinde güç istikrarlarına dahil olduğunu gösterdiğini söylemiş oldu. Adıgüzel, “Süleyman Soylu’nun mevcut belediye lideri aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahale ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik Ünye Belediye Lideri olamadı, lakin Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili yaptı. bu türlü Ünye kurtuldu lakin soygun tüm Ordu çapında sürüyor” dedi.

Adıgüzel, 2019 yılındaki mahallî seçimlerde Ünye’de, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve takımının Adem Atik’i belediye lideri yapmak istediklerini söylerken, şöyleki konuştu:

“Süleyman Soylu’nun mevcut belediye lideri aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahele ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik Ünye Belediye Lideri olamadı, fakat Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili yaptı. bu türlü Ünye kurtuldu lakin soygun tüm Ordu çapında sürüyor.”

‘KAYYIM OLARAK ATANDI’

Adıgüzel, Ordu’daki ihalelere için de “Daha geçen gün 25 adet pazarlık yordamı adrese teslim milyonluk ihaleleri deklare ettim. Adem Atik Ünye Belediye Lideri olamadı ancak Ünye Limanı’na kayyım olarak atandı. daha sonra da benim buradaki alengirli işleri açıklamam üzerine istifa etti. O günden bugüne hengame Ünye Belediyesi ile Ordu Büyükşehir ortasına taşındı” dedi.

AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, Ünye Asarkaya Kent Ormanı’na yapılan yol çalışmasını tartışmalar niçiniyle durdurduğunu ileri süren Adıgüzel, şunları söylemiş oldu:

“Cezalandırılan Ünye Belediye Lideri değil, tüm Ünye halkıdır. Kelamın özü, tencere tabanın kara, seninki benden kara. Tüm bu süreçlerin bağımsız mahkemelerde ve TBMM’nin denetleme nazaranvi kapsamında araştırma komitesi kurularak irdelenmesi gerekiyor. Fakat iktidar vekillerinin oylarıyla reddedildi. Ne olmuş oldu? Tüm milletin konuştuğu, milletin meclisinde konuşulmasın dendi.”

PEKER NE DEDİ?

Ünye’de mahallî bir gazetenin sahibi olduğunu söyleyen Cihan Çakır, katıldığı bir televizyon programında, organize cürüm örgütü başkanı, firari Sedat Peker ile içinde geçtiğini ileri sürdüğü diyalogu paylaşmıştı.

Çakır, “Sedat Peker, Hüseyin Tavlı ile ilgili bir haber için aradı. Bizden haberin kaldırılmasını istedi. niye diye sorduk. Evvel yok dedik. daha sonra ısrarla rica etti. Haberi niye kaldıracağız, ‘Sizin Ünye ile ne üzere bir alakanız var?’ diye sorduk. Bize, ‘Bakanlıktan dostlarımız aradı. Şahsen rica etti. Ben de senden rica ediyorum’ dedi” demişti.

Peker, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ordu’nun Ünye ilçesinde gazetecilik yapan Cihat Çakır’ın söylemiş oldukleri doğrudur. Kendisine bir dostumu yollayarak AKP belediye lideri ve başka yetkililerle ilgili yazı yazmaması için uyardım. Samimi ikrar yapıyorum. Bu mevzuyu da araştırın kardeşlerim, buradan fazlaca cürüm çıkar” demişti.