Ünlü aktör William Hurt ömrünü kaybetti

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
80’lerin dramlarından Marvel sinemalarına uzanan mesleğiyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu William Hurt, 71 yaşında ömrünü kaybetti. Mevt haberini, Oscar ödüllü aktörün oğlu Will toplumsal medyada duyurarak, babasının doğal sebeplerden dolayı hayata veda ettiğini belirtti. Will Hurt, ünlü oyuncunun 72. yaş gününü kutlamasına bir hafta kala, huzur ortasında ömrünü kaybettiğini aktardı.

Mayıs 2018’de Hurt’ın kemiğe yayılmış terminal prostat kanseri olduğu ortaya çıkmıştı.

1986 yılında Brezilya’daki bir hapishanede geçen Örümcek hanımın Öpücüğü (Kiss of the Spider Woman) sinemasıyla En Düzgün Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan Hurt, Öbür Rabbin Çocukları (Children of a Lesser God), Haberler (Broadcast News) ve Şiddetin Tarihçesi sinemalarıyla de Oscar’a aday gösterildi.

YENİ JENERASYON ONU MARVEL SİNEMALARIYLA TANIDI

1980’lerin en beğenilen oyuncularından biri olan Hurt, 1990’larda karakter rollerine geçti ve büyük ekran projeleri ile televizyon içinde başarılı bir bir daha çıkış yaptı. ‘Damages’ ve ‘Too Big to Fail’ isimli üretimlerle Emmy adaylıkları kazanan Hurt, 2008 üretimi ‘The Incredible Hulk’ sinemasında General Thaddeus Ross’u canlandırmasıyla genç kuşak sinemaseverler tarafınca da tanındı. sonrasındasında Marvel Sinematik Evreni’nde kalmaya devam eden aktör; ‘Captain America: Civil War’, ‘Avengers: Infinity War’, ‘Avengers: Endgame’ ve ‘Black Widow’ sinemalarında rol aldı.

ŞİDDET TEZLERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Juilliard School’da eğitim alan ve Robin Williams ve Christopher Reeve üzere isimlerle sınıf arkadaşı olan Hurt, hayli sayıda tiyatro üretiminde da yer aldı.

Fakat Hurt’ın ömrü boyunca hayli sayıda tartışmalı olay da yaşandı.
İçki sıkıntısının olduğu ve bu yüzden eski sevgililerine şiddet uyguladığı basına yansıdı.

Ünlü oyuncu 2013 yılında The Telegraph gazetesine verdiği röportajında ünle ilgili problemli bir durumunun olduğunu kabul ederek, “Bu hem bir ayrıcalık tıpkı vakitte sorumluluk, fakat sorumluluk tarafını birden fazla vakit yeterli taşıyamadığımı utanarak kabul ediyorum. Geri dönüp baktığımda birtakım durumlardaki davranışlarım yüzünden kendimi hayal kırıklığına uğrattığımı görüyorum” demişti.